Najwieksza w Polsce

Sieć sprzedaży
artykułów sanitarnych,
grzewczych i instalacyjnych!

ASK CALEFFI – Dział techniczny Caleffi Poland odpowiada: zastosowanie systemu AQUASTOP

« wróć

 

 

Serwis internetowy www.caleffi.com zyskał nową funkcjonalność, rozwijając ofertę w Polsce, zgodnie z międzynarodowymi standardami Grupy Caleffi nasz Dostawca postanowił zebrać najciekawsze i najczęściej zadawane pytania i zagadnienia docierające do niego. Zamieścił je na swojej stronie internetowej w postaci bloga pod hasłem: ASK CALEFFI.

Dział techniczny firmy Caleffi Poland, odpowiada na szereg pytań Klientów dotyczących unikalnych rozwiązań, które stosuje w swoich produktach. Celem publikacji na blogu jest zwiększenie wiedzy o produktach i rozwiązaniach. Nasz dostawca wierzy, że tak jak na innych rynkach, podniesienie kultury technicznej poprzez jak najszerszy dostęp do wiedzy technicznej przełoży się na bardziej świadomy wybór urządzeń, produktów i rozwiązań oferowanych przez producentów na rynku HVAC. W tym produktów oryginalnie zaprojektowanych i wytworzonych przez Firmę Caleffi S.P.A,. a finalnie przyczyni się do wzrostu satysfakcji końcowego użytkownika ze sprawnie i bezpiecznie działającej instalacji CO / CWU.

W premierowym wpisie bloga ASK CALEFFI na www.caleffi.com prezentowane są informacje dotyczące oferowanych i stosowanych od wielu lat z powodzeniem przez producentów urządzeń grzewczych (kotłów, pomp ciepła) oraz systemów pompowych odpowietrzników, m.in. z serii Caleffi ROBOCAL oraz dostępnego osprzętu akcesoryjnego do tych urządzeń, w tym  SYSTEMU CALEFFI AQUASTOP. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Firma Caleffi S.P.A. jest największym europejskim producentem odpowietrzników dla systemów HVAC. Tylko w roku 2018 na rynek trafiło ponad czternaście milionów odpowietrzników zaprojektowanych oraz wyprodukowanych w zakładach Caleffi zlokalizowanych w północnych Włoszech. Zapraszamy do korzystania z naszej strony internetowej www.caleffi.com.

 

W serwisie ASK Caleffi znajdą państwo odpowiedzi na pytania związane z urządzeniami odpowiedzialnymi za odpowietrzanie instalacji HVAC, m.in.:

  • Co to jest system Caleffi Aquastop ?

System Caleffi Aquastop to specjalne rozwiązanie, które stosowane jest już od lat 80 przeznaczone dla wszelkiego rodzaju elementów odpowiedzialnych za usuwanie powietrza w instalacjach grzewczych i chłodniczych. System ten zabezpiecza przed niekontrolowanym wyciekiem w przypadku uszkodzenia elementów usuwających powietrze.

  • Jak działa system Caleffi Aquastop ?

Zasada działania opiera się na zastosowaniu dysków celulozowych które pod wpływem wody zwiększają swoją objętość zamykając tym samym ujście powietrza, co jednocześnie zapobiega wyciekowi wody.

  • Dla jakich elementów przewidziany jest system Caleffi Aquastop ?

W ofercie Caleffi możemy odnaleźć takie produkty, które standardowo wyposażyliśmy w Caleffi Aquastop oraz te, dla których elementy te stosowane są opcjonalnie. I tak :

Automatyczny zawór odpowietrzający dla grzejników Caleffi Aercal pomimo specjalnych rozwiązań zabezpieczających go przed zanieczyszczeniami  dodatkowo otrzymał w standardzie system Caleffi Aquastop. Inżynierowie firmy uznali odpowietrznik Caleffi Aercal jako element wyjątkowo narażony na zanieczyszczenia stąd dodatkowy system mający ochronić przede wszystkim użytkownika. Trzeba pamiętać, że tego typu odpowietrzniki montowane są na grzejnikach w pomieszczeniach mieszkalnych, gdzie ewentualny wyciek wody mógłby spowodować znaczne szkody.

Pamiętajmy, że aby Caleffi Aquastop w przypadku tego zaworu był aktywny, po zamontowaniu odpowietrznika należy dokręcić kapturek znajdujący się w miejscu usuwania powietrza.

 

Kompaktowy separator powietrza Caleffi DiscalSlim, który przeznaczony jest do montażu bezpośrednio pod kotłami gazowymi zlokalizowanymi najczęściej w pomieszczeniach mieszkalnych (tj. kuchnie) wyposażono dodatkowo w system Caleffi Aquastop, aby w przypadku uszkodzenia zabezpieczyć użytkownika oraz jego mienie.   

Automatyczne odpowietrzniki z serii Caleffi Minical/Valcal mogą występować w wersji z fabrycznie zamontowanym systemem Caleffi Aquastop. Tego typu odpowietrzniki przewidziane są do montażu w miejscach o ograniczonym dostępie, gdzie nie ma możliwości okresowej kontroli.

  • Dlaczego system Caleffi Aquastop nie występuje dla odpowietrzników z serii Caleffi Robocal ?

 Tego typu pytanie bardzo często zadawane jest przez osoby, które uczestniczą w szkoleniach technicznych, a które nie miały wcześniej okazji stosowania wspomnianych odpowietrzników. Odpowiedź jest bardzo prosta i niejednokrotnie udzielają je uczestnicy zaznajomieni z naszymi produktami: system Caleffi Aquastop nie został zastosowany dla serii Robocal ponieważ nie ma takiej potrzeby! Inżynierowie firmy Caleffi projektując odpowietrznik z serii Caleffi Robocal dołożyli wszelkich starań, aby był to produkt spełniający najwyższe standardy również w zakresie odporności na ewentualne uszkodzenia spowodowane zanieczyszczeniami.

Mamy nadzieję, że zamieszczone powyżej odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Państwa pytania rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące tego tematu.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z działem technicznym firmy i zadawanie pytań, w miarę możliwości odpowiedzą na wszystkie a najciekawsze zagadnienia omówione w kolejnych wpisach w cyklu ASK CALEFFI na  stronie www.caleffi.com. 

ASK CALEFFI: https://www.caleffi.com/poland/pl/blog

 

Media branżowe
https://instalreporter.pl/
Magazyn Grupy SBS
https://www.ogrzewnictwo.pl/
Szukaj