Najwieksza w Polsce

Sieć sprzedaży
artykułów sanitarnych,
grzewczych i instalacyjnych!

Aż 7 wyróżnień dla Grupy SBS w 2016 r.!

« wróć

Rok 2016 był dla SBS rokiem pełnym wyzwań. Motywacją do ich podejmowania były między innymi nagrody i wyróżnienia, które dostaliśmy za liczne osiągnięcia. Najważniejsze z nich to: Perła Polskiej Gospodarki (otrzymana po raz czwarty), obecność na „Liście 2 000 Polskich Przedsiębiorstw i Eksporterów” dziennika Rzeczpospolita (po raz ósmy) i  „Liście 500 Największych Polskich Przedsiębiorstw” dziennika „Rzeczpospolita” (po raz drugi) czy tytuł drugiego Najważniejszego Branżowego Wydarzenia Roku dla Targów Grupy SBS.

Perła Polskiej Gospodarki

SBS po raz czwarty został wyróżniony prestiżowym tytułem „Perła Polskiej Gospodarki” w kategorii Perły Duże. Wyróżnienie przyznano SBS-owi za konsekwentną realizację polityki i strategii biznesowej oraz za bycie liderem wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce. Ranking Pereł Polskiej Gospodarki opracowywany jest przez niezależnych naukowców z Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji, Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Lista 500 największych Polskich Przedsiębiorstw

Kolejny rok z rzędu SBS znalazł się na „Liście 500 Największych Polskich Przedsiębiorstw”. W tym ważnym zestawieniu pod kątem obrotów zajęliśmy 491 pozycję. Co równie istotne, w ramach „Listy 500” analizowane były wszystkie polskie firmy (których według statystyk jest ponad 2 mln), w tym chociażby te z sektora finansowego: niełatwo więc było znaleźć się w tym złotym gronie. Warto również zaznaczyć, że zaliczono nas do elitarnego grona siedmiu łódzkich firm sklasyfikowanych na powyższej liście.

Lista 2 000 Największych Polskich Przedsiębiorstw i Eksporterów

Na „Liście 2 000” SBS jest obecny od 2009 roku, co świadczy o dużej sile i ogromnym znaczeniu rynkowym firmy. W roku 2016 w zestawieniu zajęliśmy 691 miejsce. Co ważne, na ubiegłorocznej „Liście 2 000” po raz pierwszy pojawiła się także jedna z Hurtowni Grupy SBS, czyli firma AES z Jasła. Gratulujemy!  Powyższe zestawienie tworzone jest przez dziennik „Rzeczpospolita”, na podstawie ankiet rozsyłanych do firm, które rok wcześniej osiągnęły minimum 100 mln zł przychodu. Weryfikowane są one w oparciu o wywiadownię gospodarczą Bisnode, a także o dane pochodzące z giełdy.

Certyfikat „Złoty Płatnik”

Doceniając terminowość w regulowaniu zobowiązań oraz zachowanie najwyższych standardów płatniczych, Grupa Euler Hermes przyznała SBS sp. z o.o. certyfikat Złoty Płatnik 2015. Aby otrzymać ten zaszczytny tytuł musieliśmy spełnić wszystkie rygorystyczne kryteria procesu weryfikacyjnego Programu Analiz Należności, uzyskując wysoki Wskaźnik Moralności Płatniczej (PMI), rating na poziomie powyżej CCC oraz dokonywać wszystkich zobowiązań płatniczych rzetelnie i terminowo. Średni wskaźnik moralności płatniczej w Polsce w 2015 roku wyniósł 58 punktów, zaś wynik SBS to imponujące 99 punktów. Tym samym zostaliśmy zaliczeni do grona solidnych i cieszących się uznaniem liderów, którzy stawiają na bezpieczny i stabilny wzrost w swoich organizacjach.

Targi Grupy SBS Branżowym Wydarzeniem Roku

Na podstawie głosów czytelników portalu „RynekLazienek.pl” Targi Grupy SBS 2015 zostały ogłoszone drugim najważniejszym wydarzeniem branżowym roku 2015 (zdobywając 25% wszystkich głosów). Naszą imprezę wyprzedziły tylko frankfurckie Targi ISH, będące jedną z największych międzynarodowych imprez w branży klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania i instalacji. Z dumą więc możemy stwierdzić, że Targi Grupy SBS to najważniejsza polska impreza branżowa roku 2015.

Nagroda za Promowanie Miedzi w Systemach Instalacyjnych

Podczas Targów Instalacje 2016 Europejski Instytut Miedzi przyznawał statuetki „Za promowanie miedzi w systemach instalacyjnych”. Z nieukrywaną dumą informujemy, że Grupa SBS znalazła się w gronie nagrodzonych firm. Europejski Instytut Miedzi to organizacja istniejąca od 1995 roku. Jest ona jednym z jedenastu europejskich centrów promocji miedzi działających w ramach European Copper Institute z siedzibą w Brukseli  oraz we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem na Rzecz Miedzi (International Copper Association.

Sterowniki Keller Systemem Instalacyjnym Roku

Sterowniki elektroniczne Keller do c.o. i c.w.u. zdobyły pierwsze miejsce w kategorii Automatyka plebiscytu „System Instalacyjny Roku 2015”, uzyskując aż 27% wszystkich oddanych głosów. Organizatorem konkursu był branżowy magazyn „Systemy Instalacyjne” i to jego czytelnicy decydowali o przyznaniu wyróżnienia.

Media branżowe
https://instalreporter.pl/
Magazyn Grupy SBS
https://www.ogrzewnictwo.pl/
Szukaj