Najwieksza w Polsce

Sieć sprzedaży
artykułów sanitarnych,
grzewczych i instalacyjnych!

DuoPack Grundfos ALPHA1 L – podwójne korzyści dla instalatora i właściciela domu

« wróć

Firma Grundfos znana jest nie tylko z niezawodnych produktów o długiej żywotności, ale również jest pionierem w promowaniu energooszczędnych rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną instalacji.

Zgodnie z dyrektywą 2005/32/WE Parlamentu Europejskiego ustanowiono wymogi dotyczące ekoprojektu dla wprowadzania na rynek pomp cyrkulacyjnych bezdławnicowych wolnostojących i zintegrowanych z produktami. Również od pierwszego stycznia 2013 roku ustalono wymogi dotyczące współczynnika efektywności energetycznej (EEI) dla pomp cyrkulacyjnych i kryteria odniesienia dla najbardziej energooszczędnych pomp cyrkulacyjnych. Domowe pompy obiegowe Grundfos znane są z długiej żywotności, szczególnie bardzo popularna i ceniona wśród instalatorów pompa UPS. Jest to pompa, która zamontowana jest nie tylko w instalacjach grzewczych, cyrkulacji ciepłej wody ale również w kotłach. Są to pompy stałoobrotowe, które nie posiadają możliwości dostosowania się do wymaganych parametrów pracy instalacji. W krajach Unii Europejskiej jest zamontowanych ponad 50 milionów starych nieefektywnych stałoobrotowych pomp obiegowych. Wymiana tych pomp na energooszczędne ze względu na coraz większe wymagania dotyczące ochrony środowiska jest koniecznością. Dlatego firma Grundfos wprowadziła na rynek pompę ALPHA1 L jako uniwersalny zamiennik dla starych uszkodzonych i energochłonnych pomp obiegowych Grundfos. Zaprojektowany model C pompy ALPHA1 L może być instalowany we wszystkich rodzajach instalacji grzewczych ze zmiennym lub stałym natężeniem przepływu. Wysokosprawne pompy z elektronicznie komutowanym silnikiem ( ECM) są samosterujące i automatycznie dostosowują parametry pracy do wymagań instalacji. Prędkość może być regulowana przez niskonapięciowy sygnał PWM o modulowanej szerokości impulsu.

Pompa ALPHA1 L występuje w typoszeregu z korpusem z żeliwa i stali nierdzewnej a także o długości montażowej 130 i 180 mm. Jednak największą korzyścią dla instalatorów jest dedykowana do pompy

ALPHA1 L aplikacja GO Replace. Aplikację można bezpłatnie pobrać na smartfon. Za pomocą aplikacji można znaleźć zamiennik dla ponad dziesięć tysięcy modeli starych uszkodzonych lub nieefektywnych pomp obiegowych Grundfos wyprodukowanych od 1990 do 2010 roku.

 

Jak wymienić za pomocą GO Replace starą pompę Grundfos na ALPHA1 L?

 

  1. Zainstaluj aplikację Grundfos GO Replace na twoim smartfonie dostępną w App Store lub Google play.
  2. Zrób zdjęcie tabliczki znamionowej z numerem produktu. Jeżeli nie możesz znaleźć tabliczki znamionowej, kliknij w link informujący o umiejscowieniu tabliczki na głowicy pompy.
    Jeżeli numer katalogowy jest nieczytelny na zdjęciu, wprowadź go ręcznie.
  3. Aplikacja wskaże najlepszy zamiennik podając informacje bardzo istotną czy jest możliwa wymiana tylko głowicy pompy. Jest to bardzo ważne dla instalatora szczególnie przy wymianie   pompy w kotle gdzie są różne nietypowe korpusy pomp a także ze względu na warunki panujące wewnątrz kotła (wysoka temperatura i wilgotność) odkręcenie złączek mocujących korpus pompy jest trudne. Także aplikacja wskaże w zależności gdzie jest zamontowana pompa (wybór – kocioł, ogrzewanie grzejnikowe, ogrzewanie podłogowe) optymalny tryb pracy rekomendowany dla danego rodzaju instalacji. Aplikacja wskaże oszczędności energii przy zamianie starej pompy na ALPHA1 L. Także można skorzystać z instrukcji dotyczącej podłączenia pompy.
  1. Wygeneruj raport z wymiany pompy z wszystkimi danymi dotyczącymi pompy, instalacji oraz Instalatora i prześlij drogą mailową do klienta lub zapisz w archiwum. W przypadku nie znalezienia przez aplikacje zamiennika, aplikacja wskaże dane osoby kontaktowej w Grundfos, która pomoże w doborze optymalnego zamiennika pompy.

 

ALPHA1 L może być instalowana we wszystkich rodzajach instalacji grzewczych ze zmiennym lub stałym natężeniem przepływu. Intuicyjnie za pomocą jednego przycisku na panelu sterującym wybierany jest odpowiedni tryb regulacji. Na panelu znajdują się czytelne oznaczenia takie jak – tryb ogrzewania podłogowego, grzejnikowego oraz trzy stałe prędkości obrotowe. Prędkość może być również regulowana za pomocą niskonapięciowego sygnału PWM. Szczególnie funkcja ta jest wykorzystana przy współpracy pompy z kotłem gazowym.

 

Media branżowe
https://instalreporter.pl/
Magazyn Grupy SBS
https://www.ogrzewnictwo.pl/
Szukaj