Najwieksza w Polsce

Sieć sprzedaży
artykułów sanitarnych,
grzewczych i instalacyjnych!

Grupa SBS znów awansuje na Liście 500 „Rzeczpospolitej”

« wróć

Niezmiernie miło nam poinformować, że Grupa SBS awansowała o 16 lokat w górę (z 448. na 432. pozycję) w prestiżowej Liście 500 „Rzeczpospolitej”. To kolejny awans, do którego nie doszłoby, gdyby nie świetne wyczucie rynku u naszych Partnerów. Grupa SBS jest też jedną z 9. ogólnopolskich firm z Łodzi które znalazły się w rankingu i jedną z 214 spółek które awansowały w tegorocznym zestawieniu.

Najwyżej w historii

SBS pojawił się po raz pierwszy na Liście 500 w 2011 roku, od 2016 znajduje się już w każdym z zestawień i każde niesie za sobą kolejny awans. To duża radość widzieć, że wspólne działania przynoszą wymierne efekty finansowe i wizerunkowe właśnie w postaci rankingów. Pomimo zmiennych kolei losu stale się pniemy. W tym roku SBS znajduje się wśród 214 spółek, które awansowały.

Tegoroczna lista jest nietypowa

Jak pisze we wstępie do tegorocznej XXII edycji Listy 500 – redaktor „Rzeczpospolitej” Marcin Piasecki – to ostatnia kształtująca się tak przewidywalnie lista, odzwierciedlająca stan polskiej gospodarki w 2019 roku. Kolejna lista zobrazuje nam jak na naszą gospodarkę wpłynęła i nadal wpływa pandemia. Pisze też że:

 „W trudnych czasach istotna jest kwestia elastyczności i odporności przedsiębiorców. Pod tym względem nie ma powodów do obaw, potrafili sobie poradzić nawet na najtrudniejszych zakrętach. (…) Nasza gospodarka to w większości przedsiębiorstwa ciągle walczące o rynek, o klientów, firmy w fazie ekspansji. Przetrwały niejedną zmianę koniunktury, poradziły sobie w trudnych warunkach regulacyjnych, w jakich im przyszło działać przez całe dziesięciolecia”. 

Niewątpliwie ten wstęp jest właśnie o naszej Grupie, dlatego też liczymy że w kolejnej edycji również nas nie zabraknie.

„Lista 500” wydawana przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita” wzorowana jest na liście Fortune. W rankingu widnieje 500 największych polskich przedsiębiorstw klasyfikowanych według przychodów. Lista jest tworzona i publikowana co roku. Po raz pierwszy lista została opublikowana w roku 1999.

 

Media branżowe
https://instalreporter.pl/
Magazyn Grupy SBS
https://www.ogrzewnictwo.pl/
Szukaj