Najwieksza w Polsce

Sieć sprzedaży
artykułów sanitarnych,
grzewczych i instalacyjnych!

Grzejniki Keller – innowacyjny wymiar ogrzewania

« wróć

Szybka i wygodna wymiana grzejników bez konieczności kosztownego ingerowania w konstrukcję instalacji? Nigdy wcześniej nie było to tak proste! Innowacyjne rozwiązanie model Keller z oferty producenta Armatura Kraków –dostępny wyłącznie w sieci sprzedaży SBS, wyróżnia się uniwersalnym, dolnym podłączeniem.

Renowacja systemu c.o., polegająca na zastąpieniu nieefektywnych energetycznie grzejników starej generacji, wykonanych z żeliwa lub stali, nowoczesnymi modelami aluminiowymi, nie musi pociągać za sobą kosztownych prac remontowych i konieczności zmiany podłączenia instalacji. Projektanci Armatury Kraków stworzyli nowoczesne rozwiązanie z wyposażeniem kompatybilnym ze standardowymi instalacjami występującymi w naszym kraju, znacząco ułatwiając modernizację domowego ogrzewania. – O wprowadzeniu takiej technologii do oferty w głównej mierze zadecydowało zapotrzebowanie rynku instalacyjnego na nowoczesne, estetyczne i uniwersalne podłączenia grzejników aluminiowych do instalacji grzewczej wyprowadzonej z podłogi lub od strony ściany  – tłumaczy Marek Toliński, technolog Armatury Kraków. - Dolne podłączenie nawiązuje również do ogólnej tendencji rozwiązań projektowych i technicznych sieci grzewczych, stosowanych w nowym budownictwie. Grzejnik zasilany od dołu przez przyłącza krzyżowe proste (z podłogi) i krzyżowe kątowe (od ściany) wygląda nowocześnie, wpisując się tym samym we współczesne trendy wnętrzarskie, bazujące na minimalistycznym wzornictwie. Podczas montażu należy zwrócić uwagę na to, który króciec podłączenia dolnego jest zasilający, a który powrotny. Jest to istotne ze względu na układ rur instalacji C.O. – dodaje Marek Toliński.

Grzejniki Keller wykonane są z wysokiej jakości aluminium, cechującego się lekkością i trwałością. Nowością producenta Armatury Kraków jest ciśnienie na poziomie 1,6 MPa oraz moc grzewcza dla jednego członu na poziomie 110 W (dla 50°C) i 141 W (60°C). Model jest wyposażony w zawór regulacyjny przystosowany do współpracy z głowicami termostatycznymi, ułatwiającymi sterowanie temperaturą w domowej przestrzeni, oraz wyprofilowane wloty i wyloty powietrza, intensyfikujące proces oddawania ciepła przez konwekcję. Grzejnik aluminiowy Keller może być montowany w samodzielnych systemach zamkniętych, zabezpieczonych przeponowym naczyniem wzbiorczym, jak i w centralnych instalacjach grzewczych. Co istotne, jest on dostosowany do pracy w sieciach wykonanych z różnych materiałów: zarówno ze stali i tworzyw sztucznych, jak i miedzi oraz jej stopów.

Istotną zaletą grzejnika Keller są także względy estetyczne. Dzięki możliwości dolnego podłączenia, widoczność wszelkich elementów instalacyjnych, które negatywnie wpływają na wizualną atrakcyjność wnętrza, zostaje ograniczona do minimum. Doskonale realizuje on więc założenia oszczędnego wzornictwa, wedle którego o elegancji wystroju decyduje prostota formy wyposażenia.

Więcej informacji o produkcie znajdą Państwo TUTAJ

Media branżowe
https://instalreporter.pl/
Magazyn Grupy SBS
https://www.ogrzewnictwo.pl/
Szukaj