Najwieksza w Polsce

Sieć sprzedaży
artykułów sanitarnych,
grzewczych i instalacyjnych!

Jedna marka, jedna oferta – żegnamy Capricorn, od teraz działamy pod wspólną marką Uponor

« wróć

 

 

Rozpoczyna się ostatni etap integracji Uponor z polskim producentem – firmą Capricorn. Od jesieni 2021 roku przedstawiciele obu firm pracują nad harmonizacją oferty oraz płynnym połączeniem organizacji. Od 1 lutego 2023 roku Capricorn i Uponor będą działać pod jedną marką Uponor.

Wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie Uponor umożliwiło rozszerzenie oferty produktowej o wysokiej jakości komponenty, zintegrowane systemy i zaawansowane rozwiązania, które będą odpowiadały na potrzeby klientów w całej Europie. Połączenie zespołów sprzedaży Uponor i Capricorn umożliwi bliski kontakt z parterami biznesowymi i zapewni integrację wiedzy na wielu płaszczyznach.

 

Krok po kroku realizowaliśmy plan pełnej integracji naszej firmy z Capricorn i jesteśmy gotowi rozpocząć działania jako jedna marka Uponor. Przejęcie Capricorn było bardzo ważnym elementem w strategii rozwoju Uponor w Europie. Europa Wschodnia oraz Polska to dla nas kluczowe rynki w dążeniu do umocnienia naszej pozycji jako producenta systemów instalacyjnych. Dzięki nowej lokalizacji w Świebodzicach jeszcze bardziej wzmocniliśmy naszą obecność w tym regionie, a doświadczenie Capricorn w zakresie ogrzewania podłogowego i rozwiązań prefabrykowanych sprawia, że jesteśmy coraz bliżej realizacji naszych celów. Udana harmonizacja umożliwiła nam wprowadzenie do portfolio Uponor 2023 nowych produktów z obszaru systemów grzewczych, chłodzących i wodnych – wyjaśnia Goran Kovacev, Senior Vice President Building Solutions – Europe.

Podczas procesu integracji oraz codziennej współpracy, pracownicy Capricorn stali się częścią zespołów Uponor, co przełożyło się na efektywne dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Z niecierpliwością oczekujemy efektów naszych wspólnych działań oraz wierzymy w to, że wniosą znaczny wkład w przyszłość i rozwój branży instalacyjnej – dodaje Jacek A. Dobrowolski, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu Europy Wschodniej Uponor Building Solutions.

 

Zakłady produkcyjne i logistyczne w Świebodzicach (woj. dolnośląskie) zostały w pełni zintegrowane z siecią Uponor, zapewniając tym samym najwyższą jakość produkowanych rozwiązań w obszarze systemów grzewczych i wodnych.

Media branżowe
https://instalreporter.pl/
Magazyn Grupy SBS
https://www.ogrzewnictwo.pl/
Szukaj