Najwieksza w Polsce

Sieć sprzedaży
artykułów sanitarnych,
grzewczych i instalacyjnych!

KELLER Floor nominowany w kategorii Produkt Roku w plebiscycie OSFIS

« wróć

KELLER Floor to kompletny system ogrzewania podłogowego bazujący na rurach jednorodnych wykonanych z polietylenu PE-RT o podwyższonej odporności termicznej i wysokich właściwościach mechanicznych. Idealny do stworzenia energooszczędnych, trwałych rozwiązań wodnego ogrzewania podłogowego. Ze względu na wysoką trwałość oraz elastyczność umożliwia wykonanie każdego rodzaju instalacji ogrzewania podłogowego. Zawiera wszystkie elementy potrzebne do montażu sprawnego i ekonomicznego ogrzewania: rury, izolacje, rozdzielacze, szafki instalacyjne, automatykę i narzędzia.

KELLER Floor to rozwiązanie kompleksowe, wysokiej jakości i w konkurencyjnej cenie, w którego skład wchodzą produkty, takie jak:

 • rury,
 • produkty służące do izolacji i montażu,
 • rozdzielacze, grupy pompowe,
 • siłowniki i moduły sterujące,
 • regulatory temperatury,
 • szafki i akcesoria. 

"Sercem" systemu KELLER Floor jest rura jednorodna, która dzięki elastyczności i pamięci kształtueliminuje niebezpieczeństwo zagniecenia układanych pętli grzewczych, np. podczas wykonywania wylewki.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że tak duża grupa produktów trafia do Instalatora z rąk jednego producenta - zapewnia to bezkolizyjny montaż i niezawodną pracę całego systemu

 

Najważniejsze cechy systemu:

 • Ekonomiczny: rury KELLER PE-RT dają dużą oszczędność materiału podczas montażu - dostępne są w zwojach 600 m i 200 m, co pozwala uniknąć strat "końcówek". Dzięki dużej elastyczności są one łatwe w układaniu, co znacznie skraca czas montażu i obniża jego koszty.
 • Odporny: rury KELLER produkowane są z wysokiej jakości polietylenu, który odporny jest na wysokie temperatury i zabezpieczony przed dyfuzją tlenu za pomocą warstwy antydyfuzyjnej EVOH. Materiał PE-RT pozwala uzyskać wysoką, długoterminową wytrzymałość oraz stabilność cieplną i ciśnieniową. 
 • Trwały: dla typowych temperatur pracy prognozowany okres eksploatacji rur KELLER sięga ponad 50 lat.
 • Ubezpieczony: 10-letnia gwarancja na rurę PE-RT oraz ubezpieczenie całego systemu daje pewność i spokój zarówno instalatorowi, jak i użytkownikom.
 • Sprawdzony: rury jednorodne to najpopularniejsze rozwiązanie wybierane przez największych producentów ogrzewania podłogowego w krajach Europy zachodniej. 
 • Bezpieczny: rury jednorodne eliminują niebezpieczeństwo zagniecenia układanych pętli grzewczych podczas wykonywania wylewki. Dzięki pamięci kształtu zminimalizowane jest niebezpieczeństwo zaślepienia lub powstania przewężenia średnicy rury pod wpływem działania dużego obciążenia. W odróżnieniu od rur wielowarstwowych rura KELLER powróci do poprzedniego kształtu nawet po przejechaniu taczką lub przypadkowym nadepnięciu pętli grzewczych.
 • Wygodny w montażu: rozwijanie i układanie prostych odcinków przy wykorzystaniu długi zwojów rur i specjalnych rozwijaków jest wygodne i szybkie. Płyty styropianowe + folia izolacyjna wzmocniona tkaniną polipropylenową i idealnie dobrana spinka mocująca sprawiają, że rura jest w łatwy i pewny sposób przytwierdzona do podłoża.
 • Energooszczędny: ogrzewanie podłogowe pracuje na niskich parametrach zasilania, dzięki czemu jest bardziej ekonomiczne niż tradycyjne ogrzewania grzejnikowe. Dodatkowo rury KELLER o średnicy 17 mm pozwalają uzyskać więcej ciepła przy dużo mniejszych oporach przepływu, a jednocześnie zapewniają oszczędność energii. Dzięki takim rurom łatwiej jest także zrównoważyć obwody hydrauliczne.

 

Dlaczego ten system jest wart uwagi?

 • Produkt jest rozpoznawalny i ceniony przez zaprzyjaźnionych instalatorów.
 • Jego dużym atutem jest wykorzystanie rury jednorodnej, która produkowana jest z wysokiej jakości polietylenu odpornego na wysokie temperatury oraz zabezpieczona przed dyfuzję tlenu poprzez warstwę osłony antydyfuzyjnej EVOH.
 • Materiał PE-RT pozwala uzyskać wysoką, długoterminową wytrzymałość, tj. stabilność cieplną i ciśnieniową.

ZAGŁOSUJ NA KELLER FLOOR - Produkt roku: http://plebiscyt.osfis.pl/glosowanie 

Więcej o tym systemie pod adresem: https://www.grupa-sbs.pl/keller/ogrzewanie-podlogowe 

Media branżowe
https://instalreporter.pl/
Magazyn Grupy SBS
https://www.ogrzewnictwo.pl/
Szukaj