Najwieksza w Polsce

Sieć sprzedaży
artykułów sanitarnych,
grzewczych i instalacyjnych!

Kocioł kondensacyjny KELLER Cyrkon - kompaktowy, cichy, niezawodny!

« wróć

 

KELLER Cyrkon wyróżniają niskie koszty eksploatacji, a także prostota obsługi i serwisowania. Jednym z wielkich atutów urządzenia jest intuicyjny panel sterowania, który pozwala w łatwy sposób zmieniać tryby pracy. KELLER Cyrkon bardzo dobrze sprawdza się zarówno w ogrzewaniu podłogowym, mieszanym jak i grzejnikowym.

KLUCZOWY ELEMENT: WYMIENNIK KOTŁA
Najważniejszą cechą użytkową kotła kondensacyjnego jest jego sprawność. Wiąże się ona głównie ze skutecznością odzysku ciepła ze spalin. Dlatego też KELLER Cyrkon posiada wymiennik ciepła najwyższej jakości wykonany ze stali nierdzewnej austenitycznej o niskiej zawartości węgla (AISI304L). Dzięki temu charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję. Dodatkowo wymiennik to pojedyncza rura o dużym, owalnym przekroju. To sprawia, że minimalizujemy ryzyko odkładania się kamienia, co zapewnia dłuższą żywotność urządzenia.

PALNIK CERAMAT®
Palnik Ceramat® wykonany jest z włókien ceramicznych cechujących się najwyższą wydajnością i przewodnictwem cieplnym. Rozwiązanie tego typu pozyskiwane jest w zaawansowanym procesie powlekania ceramicznego, które daje nieograniczone, wcześniej trudne do osiągnięcia rezultaty. Włókna Ceramat® są w stanie wytrzymać temperatury powyżej 1000°C. Niegroźna jest im także korozja, co daje gwarancję stabilnego działania kotła przez cały okres użytkowania. Palnik posiada również szeroki zakres modulacji, cykle włączania i wyłączania są ograniczone, pozwala to na niższe zużycie i mniejszą emisję spalin (najwyższa klasa NOx – 6).

CICHY I KOMPAKTOWY
Struktura włókien ceramicznych zastosowanych w palniku Cyrkona powoduje wytłumienie hałasu o wysokich i niskich częstotliwościach, sprawiają, że jest to jeden z najcichszych kotłów kondensacyjnych na rynku. Poziom mocy akustycznej urządzenia jest na poziomie 47 dB! Kocioł ma bardzo kompaktowe wymiary: 770 x 400 x 280 mm. Bardzo mała głębokość kotła umożliwia montaż w małych wnękach czy zabudowę w ciągu szafek.

NACZYNIE WZBIORCZE
KELLER Cyrkon posiada 6‐litrowe naczynie wzbiorcze. Urządzenie jest skonstruowane również z myślą o serwisantach, ponieważ naczynie umiejscowione jest z boku co sprawia że dostęp w do niego w momencie serwisowania jest ułatwiony. Dodatkowo zawór powietrzny znajduje się w miejscu, które jest dostępne dla serwisanta bezpośrednio po zdjęciu obudowy kotła.

PROSTY W KONFIGURACJI
Cyrkon ma nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LCD i 7-przyciskową obsługą, dzięki której można szybko zmienić tryby pracy, skorzystać z funkcji kominiarz (dostęp do parametrów serwisowych), szybko i sprawnie podejrzeć najważniejsze parametry pracy urządzenia. Kocioł można podłączyć do regulatora z komunikacją Open-Therm lub regulatora z sygnałem 0-10 V. Istnieje także możliwość podłączenia modułu serwis, który pozwala na zdalną diagnostykę kotła poprzez darmową aplikację na smarfona czy tablet.

KOTŁY W PAKIETACH Z ZASOBNIKIEM KELLER
Zasobnik c.w.u. KELLER z wężownicą spiralną przeznaczony jest do podgrzewania i gromadzenia c.w.u. dla potrzeb gospodarstw domowych i obiektów użyteczności publicznej. Dedykowany jest do współpracy z kotłami jednofunkcyjnymi KELLER Cyrkon oraz kotłami gazowymi i olejowymi innych producentów.

Zalety użytkowo-techniczne:

  • zbiornik zabezpieczony przed korozją za pomocą wysokiej jakości emalii ceramicznej oraz ochronnej anody magnezowej,
  • duża powierzchnia grzejna (0,9 m 2 – 120 l, 1,1 m 2 – 150 l) oraz odpowiednia budowa wężownicy zapewniają dużą wydajność instalacji c.w.u.,
  • rozmieszczenie króćców przyłączeniowych w jednej linii ułatwia podłączenie zasobnika oraz zapewnia estetykę instalacji,
  • demontowalna obudowa i izolacja termiczna zbiornika ułatwiają transport urządzenia do miejsca montażu,
  • wbudowany króciec umożliwia podłączenie cyrkulacji c.w.u.,
  • wbudowany króciec spustowy umożliwia opróżnienie zbiornika,
  • bardzo dobre parametry termoizolacyjne urządzeń (klasa energetyczna C – zgodnie z rozporządzeniami UE nr 811/2013 i 812/2013),
  • 5 lat gwarancji na zbiornik (pod warunkiem regularnej wymiany anody magnezowej (co najmniej raz na 18 miesięcy).

Specyfikację techniczną kotła KELLER Cyrkon znajdziesz: https://www.grupa-sbs.pl/keller/kotly-co/kotly-gazowe

 

 

 Artykuł został opublikowany w czasopiśmie InstalReporter 8/2021.

Media branżowe
https://instalreporter.pl/
Magazyn Grupy SBS
https://www.ogrzewnictwo.pl/
Szukaj