Najwieksza w Polsce

Sieć sprzedaży
artykułów sanitarnych,
grzewczych i instalacyjnych!

Odpływy liniowe DELFIN – minimalizm i wygoda

« wróć

Czy nieskazitelny wygląd i wysoki komfort użytkowania oraz konkurencyjna cena mogą iść z sobą w parze? W marce DELFIN jest to możliwe! Zwłaszcza w przypadku odwodnień liniowych. To minimalistyczne rozwiązania, które nadadzą nowoczesnego charakteru łazience oraz czynią ją bardziej funkcjonalną.

Słowo klucz - minimalizm

Styl minimalistyczny jest nadal bardzo mocno obecny w aranżowaniu i wyposażaniu wnętrz. Charakteryzuje się wysmakowaną prostotą, która przekłada się też na stosowane produkty. Doskonale wpisują się w ten trend odpływy liniowe pozwalające uzyskać nieskazitelny wygląd aranżowanych pomieszczeń. Rozwiązanie to przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy chcą ujednolicić łazienkową aranżację poprzez ograniczenie wykorzystywanych faktur i kolorów.

 

Odpływ liniowy = więcej możliwości

Montaż odpływów umożliwia zachowanie w całym pomieszczeniu takiej samej powierzchni podłogi pokrytej podobnym rodzajem płytek. Montuje się go zamiast brodzika, dzięki czemu kabina prysznicowa może przybierać różne, niestandardowe rozmiary i kształty. Przestrzeń kąpielowa z odpływem liniowym jest łatwa do utrzymania w czystości, a ponadto bardzo wygodna. To rozwiązanie daje możliwość zniwelowania poziomów pomiędzy strefą mokrą i suchą, jest idealne dla dzieci, osób starszych i poruszających się na wózku.

 

Odpływ ścienny – argumenty za

Podłogowe odwodnienia liniowe to już absolutna klasyka, dlatego więcej uwagi poświęcimy odwodnieniom ściennym. Odwodnienia ścienne są równie estetyczne, łatwe w czyszczeniu. Mogą być one także przydatne, kiedy w łazience jest rozprowadzone ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu zaoszczędzimy zbędnych dywagacji, czy i jak pogodzić oba te rozwiązania. Jeśli strefa prysznicowa nie jest duża – tutaj także przyda się wariant ścienny – zyska się kilka cennych centymetrów. Częstym argumentem jest także fakt, że uzyskuje się jednolitą przestrzeń, po której można swobodnie chodzić – część użytkowników odwodnień liniowych podłogowych boi się na nich postawić stopy.

Szczegóły techniczne

Odpływy liniowe DELFIN dostępne są w różnych wykończeniach (z rusztem pełnym, pod płytki oraz ze wzorem), a także kilku długościach (60, 70, 80 i 100 cm). Wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Produkty są dodatkowo wyposażone w nóżki do poziomowania i haczyki ułatwiające zdejmowanie maskownicy, dzięki czemu czyszczenie i pielęgnacja odpływu są zwykłą domową formalnością. Wszystkie odpływy dostępne w ofercie SBS mają syfony o wysokości 65 mm i przepustowość aż 40 l/min. Głębokość osadzenia jest regulowana w zakresie 70-105 mm. Udogodnieniem są dodatkowe otwory w pionowych ściankach maskownicy, usprawniające odprowadzanie wody.

Kilka prostych wskazówek montażowych

Nawet najpiękniejszy odpływ nie będzie cieszył, jeśli zostanie źle zamontowany, dlatego poniżej kilka bardzo podstawowych wskazówek:
· Dobór zestawu zwłaszcza w kontekście wysokości – nasze odpływy mają regulowaną głębokość osadzenia 70-105 mm, każde odwodnienie ma syfon o wysokości 65 mm.
· Zwróć uwagę na spadek rur odprowadzających.
· W odpowiednim miejscu wyznacz kratkę ściekową (powinna znajdować się 1-2 milimetrów poniżej poziomu podłogi).
· Pamiętaj o sprawdzeniu szczelności instalacji oraz hydroizolacji podłoża – folia w płynie jest tu niezbędna.

 

Więcej o naszych odwodnieniach dowiesz się tutaj: https://www.grupa-sbs.pl/delfin/odwodnienia/odplywy-liniowe 

Produkty naszych marek domowych znajdziecie w naszych Hurtowniach Partnerskich - pełna lista pod linkiem: https://www.grupa-sbs.pl/hurtownie

Media branżowe
https://instalreporter.pl/
Magazyn Grupy SBS
https://www.ogrzewnictwo.pl/
Szukaj