Najwieksza w Polsce

Sieć sprzedaży
artykułów sanitarnych,
grzewczych i instalacyjnych!

Rozdzielacze Ferro mosiężne i ze stali nierdzewnej

« wróć

Wodne ogrzewanie podłogowe cieszy się dużym uznaniem zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w obiektach użyteczności publicznej, gdyż taki system grzewczy zapewnia równomierny Rozkład temperatury w całym pomieszczeniu bez większego wpływu na poziom wilgotności powietrza. Dodatkowo nie ma również potrzeby montażu grzejników w poszczególnych pomieszczeniach, co podnosi walory estetyczne wnętrza budynku.

Firma Ferro odpowiadając na zapotrzebowanie rynkowe posiada ofertę w tym segmencie. Przykładowy rozdzielacz składa się z dwóch kolektorów – zasilającego i powrotnego, a także elementów przyłączeniowych. Ponadto rozdzielacze wyposaża się w określonego rodzaju osprzęt, charakterystyczny dla danego typu. W rozdzielaczach marki Ferro zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań, które czynią je bardziej funkcjonalnymi i kompaktowymi. Chodzi tutaj przede wszystkim o zespół odpowietrzająco‑spustowy z przyłączem 1” z automatycznym odpowietrznikiem pływakowym, zaworem spustowym z końcówką do podłączenia węża oraz zaślepką z wbudowanym kluczem do zaworu spustowego. Dużym udogodnieniem są takżeobecne w wybranych modelach nyple ze złączkami przeznaczone do rur wielowarstwowych 16 × 2 mm. W ofercie osobno dostępne są także złączki do rur z tworzywa 16 × 2 mm i rur miedzianych 15 mm.


Rozdzielacze ze stali nierdzewnej to sprawdzone rozwiązania, które zdobyły uznanie instalatorów i inwestorów. Modele Ferro wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304 składają się z 2 belek, kompletu uchwytów stalowych, zaworów odcinających na belce zasilającej i powrotnej (SN-RO*S, SN-ROU*S), przepływomierzy regulujących przepływ na belce zasilającej oraz zaworów termostatycznych na belce powrotnej z pokrętłami do ręcznej regulacji z możliwością podłączenia głowicy termostatycznej (SN-RZP*S, SN-RZPU*S). Na wyposażeniu znajdują się też automatyczne zawory odpowietrzające z zaworami stopowymi, obrotowe zawory spustowe, korki mosiężne, a także nyple 1/2” ze złączkami do rur wielowarstwowych 16 x 2 mm lub nyple 3/4”. 

 

Rozdzielacze marki Ferro dostępne w wersji od 2 do 12 sekcji, z możliwością podłączenia z lewej lub prawej strony, kompaktowe i wzbogacone o elementy ułatwiające pracę instalatorom to produkty nowej generacji – funkcjonalne, szczelne, trwałe i niezawodne. Wyprodukowane w czeskiej fabryce Grupy Ferro w Znojmo, w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologii charakteryzują się wysoką jakością materiałów i precyzją wykonania. Producent udziela na nie aż 15‑letniego okresu gwarancji, a szeroki wachlarz typów i modeli pozwala na wybór najlepszego rozwiązania.

Materiał ukazał się w I/2021 wydaniu "Magazynu Grupy SBS".

Media branżowe
https://instalreporter.pl/
Magazyn Grupy SBS
https://www.ogrzewnictwo.pl/
Szukaj