MAGAZYN GRUPY SBS

Informacje z Grupy SBS
wywiady, porady, nowości

produkty i technologie!

CSR i porady

Porady biznesowe: Ćwicz pewność siebie

22.09.2021/Porady biznesowe: Ćwicz pewność siebie

Od kilkunastu lat pomagam ludziom rozwijać ich potencjał. Pracuję zarówno z menadżerami wysokiego szczebla, jak i z pracownikami wielu firm. Pomagam w rozwoju. Chyba najważniejszą rzeczą, którą zauważyłem, zarówno u siebie, jak i moich klientów jest to, że wszystko zaczyna się od wewnętrznej pewności siebie.

więcej...
Porady biznesowe: Czy Twój VAT jest zagrożony?

22.09.2021/Porady biznesowe: Czy Twój VAT jest zagrożony?

„Mój klient lub dostawca okazał się nierzetelny”, „próbują wyciągnąć konsekwencje w stosunku do mojej firmy”, „dlaczego mam odpowiadać za swoich kontrahentów?”, „przecież moja firma działa legalnie!”. Te zdania mogą być Twoimi. Porozmawiajmy o tajemniczej „należytej staranności”.

więcej...
Porady biznesowe: EDI wspiera gospodarkę cyfrową

22.09.2021/Porady biznesowe: EDI wspiera gospodarkę cyfrową

Komunikacja EDI (ang. electronic data interchange) stanowi wiodącą formę wymiany dokumentów, jaką Grupa SBS stosuje od ponad 7 lat ze swoimi partnerami handlowymi. Jej znaczenie jest szczególnie widocznie w kontekście optymalizacji łańcucha dostaw zwłaszcza w czasach pandemii i związanych z nią utrudnień logistycznych.

więcej...
Porady biznesowe: Sprawdzam! Podpowiemy wam, jak weryfikować kandydatów do pracy na stanowiska handlowe i managerskie
Porady Techniczne: Na skróty przez podwyżki
Porady techniczne: Co może kominiarz?

22.09.2021/Porady techniczne: Co może kominiarz?

Część powietrza zawartego w mieszkaniu musimy w sposób ciągły zastępować powietrzem zewnętrznym. Proces ten nazywamy wentylacją. Wentylacja naturalna wymusza tę wymianę wykorzystując różnicę temperatur powietrza zewnętrznego i powietrza występującego wewnątrz pomieszczenia. Odmianą wentylacji naturalnej jest wentylacja grawitacyjna w której, oddziaływanie różnicy temperatur, zostaje wzmocnione oddziaływaniem kominowego kanału wentylacyjnego. Czy kominiarz ma wpływ na funkcjonowanie mieszkaniowej wentylacji grawitacyjnej?

więcej...
Wyzwania przyszłości. CSR w Geberit

22.09.2021/Wyzwania przyszłości. CSR w Geberit

Geberit podejmuje szereg działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. To zrównoważony sposób na funkcjonowanie firmy w przestrzeni społecznej, ekonomicznej i ekologicznej. Dziś, stojąc w obliczu kryzysu klimatycznego i postpandemicznej rzeczywistości, szczególnie ważne jest wychodzenie naprzeciw problemom, z którymi zmaga się społeczeństwo.

więcej...
Porady biznesowe: Wysil się!

14.06.2021/Porady biznesowe: Wysil się!

Cokolwiek robisz i chcesz mieć wyniki, musisz się wysilić. Nie zawsze jest to łatwe i przyjemne, ale bez tego nie ruszysz przed siebie. Za tym co robisz zawsze przemawiają rezultaty. Przemawiają też jeśli nic nie robisz – ale wtedy światło w jakim się prezentujesz, jest zupełnie inne.

 

więcej...
Porady biznesowe: Nowa rzeczywistość podatkowa spółek komandytowych

14.06.2021/Porady biznesowe: Nowa rzeczywistość podatkowa spółek komandytowych

W związku z nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i osób prawnych, spółki komandytowe zostały objęte podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej „cit)”. Dla ponad 40 tysięcy takich spółek oznacza to fundamentalną zmianę w sposobie rozliczeń oraz wysokości obciążeń podatkowych.

więcej...
Porady biznesowe: Przestań przepraszać
Media branżowe
https://instalreporter.pl/
Magazyn Grupy SBS
https://www.ogrzewnictwo.pl/
Szukaj