MAGAZYN GRUPY SBS

Informacje z Grupy SBS
wywiady, porady, nowości

produkty i technologie!

Szkolenia

Porady biznesowe: Przestań przepraszać
Porady biznesowe: COMPLIANCE w twojej firmie

11.03.2021/Porady biznesowe: COMPLIANCE w twojej firmie

W środowisku gospodarczym i biznesowym coraz częściej słyszy się o pojęciu „compliance”. Co ono oznacza i w jaki sposób może pomóc przedsiębiorcom? Opowiemy wam parę słów o bezpiecznym wykonywaniu działalności i zarządzaniu ryzykiem.

 

 

 

więcej...
Porady techniczne: fakty/mity o pompach ciepła

11.03.2021/Porady techniczne: fakty/mity o pompach ciepła

Pompy ciepła z roku na rok zyskują coraz większą popularność, zarówno w nowo budowanych, jak i modernizowanych domach. Niewiedza i liczne mity krążące na temat tych produktów zniechęcają potencjalnych inwestorów. Rozprawmy się z mitami, potwierdźmy fakty na temat ogrzewania pompą ciepła. ten przewodnik przyda się niejednemu instalatorowi i pomoże przekonać inwestorów, którzy zastanawiają się nad tym źródłem ogrzewania.

więcej...
Porady techniczne: wzór na wannę bez problemu
Zmiany w opodatkowaniu spółek komandytowych - Paweł Kulesza,  Kancelaria Radców Prawnych Primo Lege

08.12.2020/Zmiany w opodatkowaniu spółek komandytowych - Paweł Kulesza, Kancelaria Radców Prawnych Primo Lege

29 listopada Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał ustawę zmieniającą między innymi przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i fizycznych. Ustawa ta zakłada objęcie spółek komandytowych od 1 stycznia 2021 roku podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej podatkiem „cit”). Niniejszy artykuł ma na celu przybliżenie niektórych instytucji prawnych, w odniesieniu do nowego otoczenia podatkowego dla przedsiębiorców, wykonujących działalność gospodarczą w formie spółki komandytowej. A tych w Polsce jest dziś ponad 40 tysięcy.

więcej...
Prostszy sposób na faktury - Tomasz Kuciel, Edison

08.12.2020/Prostszy sposób na faktury - Tomasz Kuciel, Edison

Trwająca na świecie epidemia koronawirusa covid‑19 pokazała, że wykorzystywanie elektronicznego obiegu dokumentów, faktur elektronicznych i ich wirtualnego archiwizowania jest dużym usprawnieniem w prowadzeniu Biznesu. W związku z tym coraz więcej przedsiębiorstw W Polsce decyduje się na odejście od tradycyjnej, papierowej formy dokumentów na rzecz ich digitalizacji.

więcej...
Klucze do sukcesu - Andrzej Maciejewski, The John Maxwell Team

08.12.2020/Klucze do sukcesu - Andrzej Maciejewski, The John Maxwell Team

Pewnie pamiętasz jak w dzieciństwie mówiono ci, by słuchać mamy, taty, babci, dziadka, cioci. Wtedy słuchanie oznaczało dla nas milczenie. Ktoś ci mówił, co było mądre i właściwe. Nie zamierzam podważać wartości, które przekazywały nam wtedy te osoby. Jednak słuchanie to zupełnie inny proces. Drugą istotną kwestią, która pomaga nam w komunikacji z innymi ludźmi, jest empatia. To wcale nie jest prosta umiejętność. Każdy jest inaczej wychowany, ma inne doświadczenia i przekonania. Właśnie to kształtuje nasze zachowania. Im szybciej zrozumiesz motywacje innych ludzi, tym skuteczniejszy będziesz w kontaktach z nimi.

więcej...
Rynek już nie wróci na poprzednie tory - Mariusz Prokopczuk, Proguest

08.12.2020/Rynek już nie wróci na poprzednie tory - Mariusz Prokopczuk, Proguest

W 2009 roku, gdy pracowałem jako trener sprzedaży, szkoliłem pracowników sieci dealerskiej jednej z marek motoryzacyjnych z profesjonalnej obsługi klienta. Pamiętam jak wtedy niektórzy sprzedawcy wspominali czasy Polmozbytów: „Jak to fajnie było gdy klienci przychodzili z załącznikiem, bo chcieli mieć malucha w innym kolorze, niż biały”. Taka sytuacja już nigdy nie powróciła, a sprzedawcy od wielu lat muszą stawać na rzęsach, żeby zadowolić klienta.

więcej...
Czas na Czyste Powietrze - Rafał Mróz, portal DOMIH

07.12.2020/Czas na Czyste Powietrze - Rafał Mróz, portal DOMIH

Program Czyste Powietrze, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych to rządowe dofinansowanie nawet do 37 tys. zł. Taką dotację można otrzymać za wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

więcej...
Jak się umawiamy? - Ryszard Koźmian, TGE

07.12.2020/Jak się umawiamy? - Ryszard Koźmian, TGE

Profesjonalna praca, to praca, która odbywa się w ramach określonych reguł, umowy pomiędzy instalatorem i zleceniodawcą, a więc niezbędnym elementem pracy każdego specjalisty jest odpowiednio zredagowana umowa.

więcej...
Media branżowe
https://instalreporter.pl/
Magazyn Grupy SBS
https://www.ogrzewnictwo.pl/
Szukaj