MAGAZYN GRUPY SBS

Informacje z Grupy SBS
wywiady, porady, nowości

produkty i technologie!

Szkolenia

Porady biznesowe: Wysil się!

14.06.2021/Porady biznesowe: Wysil się!

Cokolwiek robisz i chcesz mieć wyniki, musisz się wysilić. Nie zawsze jest to łatwe i przyjemne, ale bez tego nie ruszysz przed siebie. Za tym co robisz zawsze przemawiają rezultaty. Przemawiają też jeśli nic nie robisz – ale wtedy światło w jakim się prezentujesz, jest zupełnie inne.

 

więcej...
Porady biznesowe: Nowa rzeczywistość podatkowa spółek komandytowych

14.06.2021/Porady biznesowe: Nowa rzeczywistość podatkowa spółek komandytowych

W związku z nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i osób prawnych, spółki komandytowe zostały objęte podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej „cit)”. Dla ponad 40 tysięcy takich spółek oznacza to fundamentalną zmianę w sposobie rozliczeń oraz wysokości obciążeń podatkowych.

więcej...
Porady biznesowe: Przestań przepraszać
Porady biznesowe: COMPLIANCE w twojej firmie

11.03.2021/Porady biznesowe: COMPLIANCE w twojej firmie

W środowisku gospodarczym i biznesowym coraz częściej słyszy się o pojęciu „compliance”. Co ono oznacza i w jaki sposób może pomóc przedsiębiorcom? Opowiemy wam parę słów o bezpiecznym wykonywaniu działalności i zarządzaniu ryzykiem.

 

 

 

więcej...
Porady techniczne: fakty/mity o pompach ciepła

11.03.2021/Porady techniczne: fakty/mity o pompach ciepła

Pompy ciepła z roku na rok zyskują coraz większą popularność, zarówno w nowo budowanych, jak i modernizowanych domach. Niewiedza i liczne mity krążące na temat tych produktów zniechęcają potencjalnych inwestorów. Rozprawmy się z mitami, potwierdźmy fakty na temat ogrzewania pompą ciepła. ten przewodnik przyda się niejednemu instalatorowi i pomoże przekonać inwestorów, którzy zastanawiają się nad tym źródłem ogrzewania.

więcej...
Porady techniczne: wzór na wannę bez problemu
Zmiany w opodatkowaniu spółek komandytowych - Paweł Kulesza,  Kancelaria Radców Prawnych Primo Lege

08.12.2020/Zmiany w opodatkowaniu spółek komandytowych - Paweł Kulesza, Kancelaria Radców Prawnych Primo Lege

29 listopada Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał ustawę zmieniającą między innymi przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i fizycznych. Ustawa ta zakłada objęcie spółek komandytowych od 1 stycznia 2021 roku podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej podatkiem „cit”). Niniejszy artykuł ma na celu przybliżenie niektórych instytucji prawnych, w odniesieniu do nowego otoczenia podatkowego dla przedsiębiorców, wykonujących działalność gospodarczą w formie spółki komandytowej. A tych w Polsce jest dziś ponad 40 tysięcy.

więcej...
Prostszy sposób na faktury - Tomasz Kuciel, Edison

08.12.2020/Prostszy sposób na faktury - Tomasz Kuciel, Edison

Trwająca na świecie epidemia koronawirusa covid‑19 pokazała, że wykorzystywanie elektronicznego obiegu dokumentów, faktur elektronicznych i ich wirtualnego archiwizowania jest dużym usprawnieniem w prowadzeniu Biznesu. W związku z tym coraz więcej przedsiębiorstw W Polsce decyduje się na odejście od tradycyjnej, papierowej formy dokumentów na rzecz ich digitalizacji.

więcej...
Klucze do sukcesu - Andrzej Maciejewski, The John Maxwell Team

08.12.2020/Klucze do sukcesu - Andrzej Maciejewski, The John Maxwell Team

Pewnie pamiętasz jak w dzieciństwie mówiono ci, by słuchać mamy, taty, babci, dziadka, cioci. Wtedy słuchanie oznaczało dla nas milczenie. Ktoś ci mówił, co było mądre i właściwe. Nie zamierzam podważać wartości, które przekazywały nam wtedy te osoby. Jednak słuchanie to zupełnie inny proces. Drugą istotną kwestią, która pomaga nam w komunikacji z innymi ludźmi, jest empatia. To wcale nie jest prosta umiejętność. Każdy jest inaczej wychowany, ma inne doświadczenia i przekonania. Właśnie to kształtuje nasze zachowania. Im szybciej zrozumiesz motywacje innych ludzi, tym skuteczniejszy będziesz w kontaktach z nimi.

więcej...
Rynek już nie wróci na poprzednie tory - Mariusz Prokopczuk, Proguest

08.12.2020/Rynek już nie wróci na poprzednie tory - Mariusz Prokopczuk, Proguest

W 2009 roku, gdy pracowałem jako trener sprzedaży, szkoliłem pracowników sieci dealerskiej jednej z marek motoryzacyjnych z profesjonalnej obsługi klienta. Pamiętam jak wtedy niektórzy sprzedawcy wspominali czasy Polmozbytów: „Jak to fajnie było gdy klienci przychodzili z załącznikiem, bo chcieli mieć malucha w innym kolorze, niż biały”. Taka sytuacja już nigdy nie powróciła, a sprzedawcy od wielu lat muszą stawać na rzęsach, żeby zadowolić klienta.

więcej...
Media branżowe
https://instalreporter.pl/
Magazyn Grupy SBS
https://www.ogrzewnictwo.pl/
Szukaj