MAGAZYN GRUPY SBS

Informacje z Grupy SBS
wywiady, porady, nowości

produkty i technologie!

Technika instalacyjna

Caleffi: zabezpieczenia powietrznych pomp ciepła

10.03.2021/Caleffi: zabezpieczenia powietrznych pomp ciepła

Rozwiązania firmy Caleffi Hydronic Solutions to skuteczny sposób na zabezpiecznie powietrznych pomp ciepła. Poznajmy elementy przeznaczone do zabezpieczenia pracy pomp ciepła, w które musi zostać wyposażony każdy tego typu system.

więcej...
Rozdzielacze Ferro mosiężne i ze stali nierdzewnej

10.03.2021/Rozdzielacze Ferro mosiężne i ze stali nierdzewnej

Wodne ogrzewanie podłogowe cieszy się dużym uznaniem zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w obiektach użyteczności publicznej, gdyż taki system grzewczy zapewnia równomierny Rozkład temperatury w całym pomieszczeniu bez większego wpływu na poziom wilgotności powietrza. Dodatkowo nie ma również potrzeby montażu grzejników w poszczególnych pomieszczeniach, co podnosi walory estetyczne wnętrza budynku.

więcej...
Poznaj zbiornik buforowy ABT 160 od Afriso!

10.03.2021/Poznaj zbiornik buforowy ABT 160 od Afriso!

Zbiornik buforowy ABT 160 stanowi bazę prefabrykowanego systemu kotłowni AFRISO. Przeznaczony jest do łączenia różnych źródeł ciepła z instalacją grzewczą. Dzięki ABT 160 można łatwo zbudować niezawodną i estetyczną kotłownię opartą o nowoczesną pompę ciepła lub inne źródła (kocioł na pellet, kominek z płaszczem wodnym itp.). Podłączając rozdzielacze AFRISO KSV 125 i grupy pompowe AFRISO PrimoTherm bezpośrednio po stronie instalacji odbiorczej, można zasilać jeden lub kilka obiegów instalacji podłogowej, grzejnikowej bądź mieszanej.

więcej...
RICOM ENERGY to nie tylko kominy

10.03.2021/RICOM ENERGY to nie tylko kominy

Firma znana dotychczas z produkcji nowoczesnych systemów kominowych z polipropylenu Poszerza swoją ofertę. Teraz jeszcze skuteczniej zadba o komfort i bezpieczeństwo właścicieli mieszkań i domów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom instalatorów, Ricom Energy stworzyło kompleksową ofertę urządzeń dla instalacji grzewczych i sanitarnych.

więcej...
Alter: zabezpieczenie kotłowni przed wybuchem gazu

10.03.2021/Alter: zabezpieczenie kotłowni przed wybuchem gazu

Projektowanie kotłowni gazowej wymaga uwzględnienia szeregu przepisów prawnych, które określają jakie musi ona spełniać warunki techniczne w zakresie bezpieczeństwa i instalacji. Przede wszystkim reguluje to rozporządzenie ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2012 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

więcej...
FOX Fittings: Think big go large

10.03.2021/FOX Fittings: Think big go large

Kształtki elektrooporowe to najlepszy i najbardziej zaawansowany technologicznie produkt, służący do łączenia rurociągów z PE. Metoda elektrooporowa pozwala na znaczne skrócenie czasu montażu oraz miejsca potrzebnego do instalacji połączenia. Do kształtek elektrooporowych zalicza się m.in.: mufy, redukcje, trójniki, odgałęzienia siodłowe, trójniki siodłowe, zawory do nawiercania z frezem oraz wiele innych. Jest to jedyna metoda pozwalająca wykonać przyłącz do działającego rurociągu.

więcej...
Ciepło pod stopami poznaj systemy KAN-therm

10.03.2021/Ciepło pod stopami poznaj systemy KAN-therm

W ofercie firmy KAN możemy znaleźć różne systemy ogrzewania podłogowego, które znajdują Zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i ogólnym. Systemy różnią się między sobą techniką Mocowania rur, rodzajem i konstrukcją izolacji termicznej oraz przeznaczeniem.

więcej...
Grundfos SQ mała średnica, DUŻE korzyści

10.03.2021/Grundfos SQ mała średnica, DUŻE korzyści

Poszukujesz pompy głębinowej, która zmieści się w odwiertach o niewielkiej średnicy, a jednocześnie Będzie wystarczająco mocna, aby sprostać wymaganiom w każdym z wielu zastosowań? Oto 6 powodów, dla których warto zainstalować pompę Grundfos SQ.

więcej...
Aplikacja mobilna SALUS Plus

10.03.2021/Aplikacja mobilna SALUS Plus

Firma SALUS controls wprowadza na rynek nie lada gratkę – aplikację mobilną SALUS Plus. to nowoczesne, darmowe narzędzie, umożliwiające instalatorom i  użytkownikom urządzeń tej marki łatwy dostęp do informacji o produktach, pomoc w doborze systemu sterującego oraz kontakt ze specjalistami technicznymi.

więcej...
Delfin - systemy oczyszczania ścieków
Media branżowe
https://instalreporter.pl/
Magazyn Grupy SBS
https://www.ogrzewnictwo.pl/
Szukaj