25-26.04.2017 r. | Stryków k. Łodzi

TARGI GRUPY SBS 2017

Nowości

Ariston Thermo Polska Sp. z o.o.

FAST R - GAZOWY PRZEPŁYWOWY PODGRZEWACZ WODY

KOMFORT

 • stabilna temperatura wody
 • prosta regulacja temperatury

OSZCZĘDNOŚĆ

 • zapłon elektroniczny
 • dedykowana wersja na gaz płynny – zestaw przezbrojeniowy nie jest konieczny
 • łatwa instalacja i konserwacja

JAKOŚĆ

 1. solidne i trwałe komponenty
 2. ciągłe działanie nawet przy małych przepływach wody
 3. bezpieczeństwo użytkowania

Klasa energetyczna A

Ariston Thermo Polska Sp. z o.o., stoisko nr. 61

NIMBUS S (SPLIT): NAJWYŻSZA EFEKTYWNOŚĆ I TECHNOLOGIA

Nowa linia pomp ciepła NIMBUS powietrze-woda, całkowicie Made in Ariston — od projektu po produkcję, oznaczona jest literą „S”, jak SPLIT. Główną nowością techniczną wyróżniającą gamę produktów NIMBUS S, przynoszącą wiele korzyści zarówno użytkownikom, jak i instalatorom, jest to, że wymiana energii między gazem a cieczą zachodzi w jednostce wewnętrznej, dzięki czemu przez przewody łączące ją z jednostką zewnętrzną nie przepływa woda, a tylko gazowy czynnik chłodniczy R-410A.

NIMBUS PLUS S NET umożliwia ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń. Dodatkowo pompy w wersji COMPACT i FLEX mogą być wykorzystywane również do wytwarzania ciepłej wody użytkowej przy użyciu zasobnika o pojemności 180 l z jedną wężownicą.

Technologia pomp ciepła NIMBUS S wyznacza nowe standardy efektywności energetycznej. Wszystkie modele są bowiem zgodne z klasą A+++ (A+++ ready), najwyższą klasą efektywności energetycznej wymaganą od 2019 roku, dzięki czemu klienci Ariston mogą być pewni, że produkty te są prawdziwie nowoczesne.

Ariston Thermo Polska Sp. z o.o., stoisko nr. 61

Elterm M.M. Kaszuba Sp.J.

 • Sprzęgło-kolektory rozdzielające do 2 i 3 obiegów
 • Sprzęgło-kolektory rozdzielające do 2 i 3 obiegów, dla kotłów kondensacyjnych i pomp ciepła
 • Sprzęgło-kolektory rozdzielające do podłączenia dwóch źródeł ciepła
 • Sprzęga hydrauliczne do 28 kW
 • Typoszereg ocieplonych grup pompowych oraz kolektorów rozdzielających
 • Seria kotłów elektrycznych zintegrowanych z przepływowymi podgrzewaczami wody

Elterm M.M. Kaszuba Sp.J., stoisko nr. 78

Ferroli Poland Sp. z o.o.

BRETA PELET 18/24

termokominki z płaszczem wodnym

Oszczędne i przyjazne środowisku źródło ciepła opalane peletem!

 • Atrakcyjna cena
 • Wbudowany płaszcz wodny
 • Inteligentna automatyka kontrolująca pracę urządzenia i instalacji grzewczej
 • W pełni zautomatyzowane rozpalanie i sterowanie spalaniem
 • Samoczyszczący się, modulowany palnik peletowy
 • Możliwość podłączenia zasobnika c.w.u. oraz dodatkowego regulatora temperatury pomieszczenia
 • Zasobnik na pelet (30 lub 35 kg)
 • Możliwość instalacji w pomieszczeniu mieszkalnym (urządzenia nie wymagają pomieszczenia technicznego).
 • Bogate wyposażenie, m.in.: automatyka, pompa obiegowa, naczynie wzbiorcze, zawór bezpieczeństwa, termostat, wyjmowany pojemnik na popiół.
 • 3 lata gwarancji

Ferroli Poland Sp. z o.o., stoisko nr. 69

Kospel S.A.

SWK Termo Top - wymiennik pod kocioł gazowy w klasie A
Firma Kospel wprowadziła do oferty wymiennik przeznaczony do montażu pod kotłem gazowym lub elektrycznym SWK Termo Top. Urządzenie posiada króćce przyłączeniowe skierowane do góry. Dostępne są pojemności 120 i 140 litrów w dwóch kolorach: białym i grafitowym. Zastosowanie izolacji o grubości 65mm, wykonanej z pianki PUR pozwoliło uzyskać klasę efektywności energetycznej A. Bardzo dobra izolacja ogranicza straty ciepła nawet o 50%! W porównaniu z podobnym wymiennikiem w klasie C daje to oszczędności energii sięgające 320 kWh w ciągu roku.

Kospel S.A., stoisko nr. 73

Nowe wymienniki c.w.u. z dwoma i trzema wężownicami
Oferta firmy Kospel została poszerzona o nowe modele wymienników c.w.u. o pojemnościach 300 i 500 litrów:

 • model SWW Termo Duo - z dwoma wężownicami spiralnymi umieszczonymi w dolnej części zbiornika
 • model SBW Termo Trio - z trzema wężownicami spiralnymi - dwie wężownice zlokalizowane w dolnej części zbiornika i jedna w górnej części zbiornika.

Nowe wymienniki są idealne do ogrzewania wody przy współpracy np. z kotłem c.o. i jednym lub dwoma innymi źródłami ciepła.

Kospel S.A., stoisko nr. 73

SN Termo Comfort - wiszący wymiennik z wężownicą
Firma Kospel wprowadziła do oferty wiszący wymiennik z wężownicą SN Termo Comfort. Urządzenie produkowane w wersjach z króćcami przyłączeniowymi wężownicy po prawej lub lewej stronie. Dostępne są pojemności 80, 100 i 120 litrów. Zastosowanie izolacji o grubości 35 mm, wykonanej z pianki PUR zapewnia wysoką efektywność energetyczną. Straty ciepła są nawet o 20% mniejsze w porównaniu do podobnych zbiorników dostępnych na rynku.

Kospel S.A., stoisko nr. 73

Nowość - elektryczne kotły dwufunkcyjne EKD
Oferta firmy została poszerzona o nową linię kotłów dwufunkcyjnych z serii EKD. Kotły będą dostępne w dwóch wersjach:
EKD.L - kocioł dwufunkcyjny w wersji podstawowej, do współpracy z instalacją c.o. z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o poj. 130l, przeponowym naczyniem wzbiorczym do c.o. i c.w.u. o pojemności 12 litrów oraz z zaworem różnicy ciśnień tzw. bypassem. Kocioł należy dodatkowo wyposażyć w pokojowy regulator temperatury.
EKD.M.WiFi - kocioł ze sterownikiem pogodowym, z możliwością podłączenia do internetu i zdalnej regulacji przy pomocy komputera, tabletu lub smartfona. Wyposażenie j.w. + centrala sterująca C.PS.WiFi + czujnik temperatury zewnętrznej WE-027.

Kospel S.A., stoisko nr. 73

Nowe produkty - promienniki podczerwieni
Firma KOSPEL wprowadziła do oferty nową kategorię produktów - promienniki podczerwieni IH GoldSun, które dają uczucie przyjemnego ciepła podobnie jak promienie słoneczne. Idealnie nadają się do montażu na tarasach, otwartych przestrzeniach, halach, warsztatach itp. Stanowią ekonomiczne źródło ciepła - nie ogrzewają powietrza - cała emitowana przez urządzenie energia ogrzewa bezpośrednio osoby oraz przedmioty. Uczucie przyjemnego ciepła następuje natychmiast (już po 1 sekundzie) po załączeniu urządzenia.
Stopień ochrony IP 55 umożliwia ich montaż w warunkach zewnętrznych. W promiennikach zastosowano najwyższej jakości halogenową lampę kwarcową Dr Fischer. Trwałe materiały - aluminium i stal szlachetna zapewniają odporność na zewnętrzne warunki atmosferyczne.

Kospel S.A., stoisko nr. 73

Leszczyńska Fabryka Pomp

Zestaw różnicowo-pompowy W-PASS EXPERIA L
Zestaw różnicowo-pompowy W-PASS ePCO N

Zestawy te przeznaczone są  do zabezpieczenia grawitacyjnej instalacji centralnego ogrzewania z kotłem na paliwo stałe (węgiel, miał, drewno) przed wzrostem temperatury i ciśnienia w przypadku braku zasilania elektrycznego lub awarii pompy. Niepracująca pompa stwarza zbyt duże opory przepływu i obieg grawitacyjny jest niemożliwy, co przy działającym kotle może spowodować uszkodzenia zarówno samego układu jak i kotła.

Zastosowanie zestawu W-PASS automatyzuje pracę instalacji centralnego ogrzewania, zapobiegając zbyt dużemu wzrostowi temperatury i ciśnienia w układzie.

Leszczyńska Fabryka Pomp (LFP), stoisko nr. 16

Pompa obiegowa sterowana elektronicznie ePCO N
Pompa przeznaczona jest do zapewnienia obiegu wody w systemach grzewczych. Jeden model pompy ePCO N zastępuje jednocześnie w parametrach Q (wydajność) i H (wysokość podnoszenia) dwa typy pomp 25/40 i 25/60.
Pompy odznaczają się kompaktową budową, niezawodnością, niskim poziomem hałasu oraz
długim okresem eksploatacji przy minimalnej konserwacji.

Leszczyńska Fabryka Pomp (LFP), stoisko nr. 16

CONTROLMIX3

Zawór mieszający 3-drogowy

Zawory 3-drogowe pełnią funkcję mieszania czynnika grzewczego. Mogą być wykorzystane jako zawory rozdzielające lub przełączające, gdy wymagany jest rozdział strumienia wody z kotła na dwa obwody. Zawory posiadają przepływy: DN20 – 6.3 KV; DN25 – 12 KV; DN32 – 16 KV.

VALVEX S.A., stoisko nr. 72

CONTROLMIX4

Zawór mieszający 4-drogowy

Zawory 4-drogowe znajdują z kolei zastosowanie głównie w instalacjach grzewczych wyposażonych w kotły stałopalne. Zabezpieczają kocioł przed kondensacją i korozją, wydłużając tym samym jego żywotność. Zawory posiadają przepływy: DN20 – 6.3 KV; DN25 – 12 KV; DN32 – 16 KV.

VALVEX S.A., stoisko nr. 72

PROFFmix

Grupa pompowa

Grupa pompowa PROFFmix z zaworem mieszającym 3-drogowym i siłownikiem V-MIX ST 10/230 - przeznaczona do obiegów centralnego ogrzewania, w których wymagana jest precyzyjna regulacja temperatury oraz przepływu. Zalety: niskie zużycie energii, niewielki poziom hałasu, długotrwała żywotność, brak konieczności przeprowadzania konserwacji, możliwość regulacji.

VALVEX S.A., stoisko nr. 72

BASE

Zawór grzybkowy kątowy chromowany

Zawory kątowe BASE przeznaczone są do montażu w instalacjach wodnych. Posiadają podwójny system doszczelnienia oraz unikalny, nowoczesny wzór pokrętła czteropłatowego. Maksymalna temperatura: 90-100°C.

Różnorodność dymensji: G3/8, G 1/2, G3/4. 5 lat gwarancji.

VALVEX S.A., stoisko nr. 72

PROFF

Zawór grzybkowy kątowy chromowany

Zawory kątowe PROFF przeznaczone są do montażu w instalacjach wodnych. Posiadają podwójny system doszczelnienia oraz unikalny, nowoczesny wzór pokrętła czteropłatowego. Maksymalna temperatura: 90-100°C.

Różnorodność dymensji: G3/8, G 1/2, G3/4. 25 lat gwarancji.

VALVEX S.A., stoisko nr. 72

ONYX PN 40 / 180°C

Zawór kulowy pełnoprzelotowy niklowany z dławikiem z dźwignią stalową

Przystosowane są do pracy w wysokich temperaturach – nawet do 180°C oraz w warunkach wysokiego ciśnienia - aż do 40 barów dla wszystkich zaworów od 3/8” do 1”. Akcentem, który wyróżnia zawory ONYX, jest oryginalny, opatentowany wzór dźwigni stalowej.

VALVEX S.A., stoisko nr. 72

CUBUS

Zestaw natryskowy z baterią termostatyczną

Zestaw natryskowy CUBUS wyposażony jest w supercienką, regulowaną deszczownicę Carré o grubości zaledwie 2,5 mm oraz w baterię termostatyczną ESTILL SQUARE PLUS z systemem Cold Touch, który izoluje strumień gorącej wody od obudowy termostatu. Zastosowanie tego rozwiązania daje całkowitą pewność, że korpus zawsze pozostanie chłodny i „bezpieczny”, co ma znaczenie szczególnie w przypadku dzieci i osób starszych.

VALVEX S.A., stoisko nr. 72

DALI

Słuchawki prysznicowe

3-funkcyjne słuchawki DALI wyposażone są w przycisk Magic Click, dzięki któremu z łatwością można zmieniać rodzaj strumienia. Dostępne w kolorach: czarnym, białym i chromie.

VALVEX S.A., stoisko nr. 72

DALI, DALI BLACK, DALI WHITE

Baterie z rodziny DALI charakteryzują płynne linie, proste i geometryczne kształty i dbałość o każdy szczegół. Wyposażone są w system SAVE MONEY oraz system łatwego montażu EASY FIX. To doskonałe połączenie kolorystyki, funkcjonalności, energooszczędności, a także wyjątkowej trwałości.

VALVEX S.A., stoisko nr. 72

System kanalizacji niskoszumowej SiTech+

Wavin SiTech+ to system kanalizacji wewnętrznej wykonany z polipropylenu (PP) wzmacnianego materiałami mineralnymi. Cechuje się on wysoką odpornością mechaniczną i chemiczną , bardzo dobrymi właściwościami niskoszumowymi oraz szeregiem udogodnień zwiększających łatwość montażu.

Trójwarstwowa rura – popielata wewnątrz, czarna na zewnątrz - jest odporna na wpływy otoczenia, w tym uderzenia w ujemnej temperaturze (do -20°C). Jednocześnie jest szczególnie odporna na agresywne ścieki, a jej gładka wewnętrzna powierzchnia zapewnia optymalną hydraulikę podczas odprowadzania ścieków. Czarny kolor powierzchni rur i kształtek poprawia ochronę przed promieniowaniem UV. Ma to szczególne znaczenie podczas przechowywania elementów na zewnątrz oraz podczas prac budowlanych. Co więcej, matowe, czarne wykończenie jest mniej podatne na zanieczyszczenia oraz nadaje systemowi elegancki wygląd. Z kolei biały kolor wewnątrz rury, umożliwia jej dokładną inspekcję.

Pod kątem izolacyjności akustycznej, z generowanymi 15 dB dźwięku materiałowego przy przepływie 4 l/s, Wavin SiTech+ spełnia najbardziej rygorystyczne wymogi w zakresie ochrony budynków przed hałasem.

Wavin Polska S.A., stoisko nr. 46

System kanalizacji wewnętrznej PVC/PP

System kanalizacji wewnętrznej PVC/PP przeznaczony jest do grawitacyjnego odprowadzania  ścieków bytowo- gospodarczych  w budynkach każdego typu. 

System kanalizacji wewnętrznej oferowany jest w średnicach zewnętrznych: 32, 40, 50, 75 i 110mm. W zakresie średnic 50 i 100mm oferujemy  rury w wersji dwukielichowej.  Rura dwukielichowa produkowana jest z myślą o optymalnym wykorzystaniu zakupionych materiałów podczas prac montażowych.  Odcięty w trakcie przycinania na wymaganą długość kawałek rury nie stanowi odpadu i może być nadal  wykorzystywany jako pełnowartościowy odcinek rury jednokielichowej. 

Rury o średnicy 32 i 40mm produkowane są z polipropylenu odpornego na wysokie temperatury (HT). Rury o średnicy 50, 75  i  110mm produkowane są z PVC-u. Wszystkie rury (HT) charakteryzują się odpornością  termiczną na przepływające ścieki: w przepływie ciągłym do 75oC, a w przepływie chwilowym do 95oC.

Kształtki o średnicy 32 i 40mm, a także niektóre o średnicy 50, 75 i 110mm produkowane są polipropylenu (HT). Kształtki o średnicy 50, 75, 110 mm produkowane są z PVC-u w typie HT.

Rury i kształtki są fabrycznie wyposażone  w gumową uszczelkę wargową pokrytą środkiem poślizgowym na bazie silikonu.  Oferta obejmuje również elementy mocujące, kominki i rury wywiewne, zawory napowietrzające.

Wavin Polska S.A., stoisko nr. 46

System instalacji sanitarnych o grzewczych Wavin Tigris

System Wavin Tigris oparty o wielowarstwowe rury PE-X/Al./PE (rury alupex) oraz złączki zaciskowe Wavin Tigris K1 i M1 do instalacji wody pitnej, centralnego ogrzewania, jak i ogrzewania podłogowego. 

Dzięki trwałemu zespoleniu poszczególnych warstw rury PE-X/Al/PE łączą w sobie najlepsze cechy typowe zarówno dla tworzyw sztucznych, jak i dla metalu. Charakteryzują się one m.in. wysoką plastycznością, umożliwiającą ich swobodne wyginanie przy jednoczesnym zachowaniu stabilności kształtu i wysokiej odporności na ściskanie. Ponadto zapewniają długotrwałą wytrzymałość na działanie wysokiej temperatury oraz ciśnienia. Rury te – przez zastosowanie warstwy aluminium – posiadają stuprocentową barierę antydyfuzyjną, która zapobiega przenikaniu tlenu do wnętrza instalacji. Dodatkowo rury PE-X/Al/PE charakteryzują
się minimalną rozszerzalnością cieplną, co znacznie upraszcza montaż instalacji.

Złączki Wavin Tigris charakteryzuje wysoka udarność i niewrażliwość na pęknięcia naprężeniowe, które czynią je wyjątkowo solidnymi i odpornymi na uderzenia. Tuleje ze stali szlachetnej nadają połączeniu dodatkową wytrzymałość i bezpieczeństwo.

Uszczelnienie zapewnia pierścień typu o-ring. Złączka zaprasowywana Wavin Tigris K1 wykonana jest z wysokowydajnego technicznego tworzywa sztucznego o nazwie polifenylosulfon (PPSU) i została wyposażona w nieruchomą, zaprasowywaną tuleję ze stali szlachetnej. Wavin Tigris M1 wykonane są z mosiądzu galwanizowanego i podobnie jak Tigris K1 zostały wyposażone w zaprasowywaną tuleję ze stali szlachetnej.

Wavin Polska S.A., stoisko nr. 46

Wilo Polska Sp. z o.o.

EASY

Wilo-Plavis-011 C do zabudowy naściennej, nad kasetonami, na podłodze. Najmniejszy na rynku agregat do odprowadzania kondensatu i skroplin mogący bez kłopotu przetransportować medium na jedną kondygnację wzwyż (max 4 metry).

Posiada jeden kolektor dopływowy oraz kolektor tłoczny z zaworem odcinającym.

Wilo Polska Sp. z o.o., stoisko nr. 21

STANDARD

Wilo-Plavis-013 C podłączenie ergonomii z funkcjonalnością. Wyposażony został w 2 dopływy o wygodnie wybieranej średnicy. Dla bezpieczeństwa pracy urządzenie posiada styk alarmowy z kablem 1,5 m oraz alarm LED.

Wilo Polska Sp. z o.o., stoisko nr. 21

COMFORT

Wilo-Plavis-015 C pozwala na podłączenie aż 4 dopływów do urządzenia. W wersji tej dla bezpieczeństwa pracy z kotłami do 200 kW wprowadzona została oddzielna komora na granulat do neutralizacji skroplin. Sterownik wyposażony został w alarm dźwiękowy, alarm LED oraz przewód alarmowy (1,5m).

Wilo Polska Sp. z o.o., stoisko nr. 21

Seria Wilo-HiDrainlift pomporozdrabniaczy przeznaczona jest do odprowadzania wody brudnej z pryszniców, umywalek, pralek czy zmywarek.

Komfort użytkowania pomporozdrabniaczy Wilo to:

 • cicha praca dzięki hermetycznej bu­dowie;
 • zabezpieczenie przed uwalnianiem się nieprzy­jemnych zapachów dzięki zinte­growanemu filtrowi z węglem aktywnym;
 • estetyczny wygląd zapewni kompaktowa budowa tych urządzeń oraz 3 wersje wykonania, które pozwalają na montaż urządzenia bezpośrednio za toaletą bądź podtynkowo. Zmniejszona pojemność zbiornika pozwala na wkompono­wanie urządzenia w zabudowę łazienki oraz szybkie opróżnianie zbiornika bez konieczno­ści stagnacji ścieków.

Urządzenia posiadają 2-lata gwarancji oraz 2–lata opieki serwisowej w domu Klienta.

Wilo Polska Sp. z o.o., stoisko nr. 21

Typoszereg Wilo-HiSewlift dedykowany jest do instalacji odprowadzania ścieków sanitarnych, gdyż jest wyposażony w młynek do mielenia większych frakcji.

Komfort użytkowania pomporozdrabniaczy Wilo to:

 • cicha praca dzięki hermetycznej bu­dowie;
 • zabezpieczenie przed uwalnianiem się nieprzy­jemnych zapachów dzięki zinte­growanemu filtrowi z węglem aktywnym;
 • estetyczny wygląd zapewni kompaktowa budowa tych urządzeń oraz 3 wersje wykonania, które pozwalają na montaż urządzenia bezpośrednio za toaletą bądź podtynkowo. Zmniejszona pojemność zbiornika pozwala na wkompono­wanie urządzenia w zabudowę łazienki oraz szybkie opróżnianie zbiornika bez konieczno­ści stagnacji ścieków.

Urządzenia posiadają 2-lata gwarancji oraz 2–lata opieki serwisowej w domu Klienta.

Wilo Polska Sp. z o.o., stoisko nr. 21

Media branżowe
http://www.ogrzewanie.info.pl/
http://www.budownictwo.org/
https://www.ogrzewnictwo.pl/
Szukaj