Największa w Polsce

Sieć sprzedaży
artykułów sanitarnych,
grzewczych i instalacyjnych!

Relacja z Targów 2017

Przeciekające dachy namiotów, zakopujące się samochody, brodzenie po kostki w błocie, protesty grup AA, fizjoterapeuci bijący na alarm z powodu ciężaru toreb z gadżetami, kolejki do dentystów po zjedzeniu kilogramów krówek, a do tego pękające paski w spodniach po wielogodzinnych wizytach w strefie gastronomicznej – taki jest nieoficjalny bilans szóstych Targów Grupy SBS, które odbyły się w Strykowie w dniach 25-26 kwietnia 2017 r.

W podłódzkim Strykowie, tam gdzie przecinają się autostrady A1 i A2, pod koniec kwietnia skrzyżowały się ścieżki ekspertów z branży instalacyjnej, sanitarnej, grzewczej i sieci zewnętrznych. Czas ten wypełniony był rozmowami, spotkaniami, chwilami na relaks i zawieraniem nowych biznesowych kontaktów oraz pielęgnowaniem tych już istniejących.

TO, CO NAJCIEKAWSZE NA TARGACH GRUPY SBS 2017

Rozbudowane stoiska, samochody szkoleniowe, ekspozycje zewnętrzne, piękne hostessy, oryginalne zbroje czy mierzenie siły uderzeń pięściami – każdy z producentów miał swój pomysł na ciekawe zaprezentowanie się podczas Targów Grupy SBS 2017. Było to tym różnorodniejsze, że w tym roku wystawców pojawiło się rekordowo dużo – w jednym miejscu i czasie udało nam się zebrać 106 marek reprezentujących branżę instalacyjno-sanitarno-grzewczą i sieci zewnętrznych. Licznie odwiedzający Targi handlowcy, instalatorzy, projektanci i uczniowie szkół technicznych mieli więc okazję zapoznać się z pełną ofertą tego, co dostępne jest na branżowym rynku, w tym z ofertą Marek Własnych Grupy SBS: Keller, Nanopanel i Delfin.

Nie zabrakło przy tym premier – wiele firm swoje nowe rozwiązania na Targach Grupy SBS pokazywało klientom po raz pierwszy. A były to zarówno drobne usprawnienia w istniejących produktach, jak i całe nowe urządzenia czy systemy. Kto więc chciał poznać wszystkie najciekawsze rynkowe nowinki, mógł to zrobić w tym jednym miejscu, w Strykowie.

Każdy odwiedzający mógł liczyć na pełną uwagę i dokładną prezentację produktów i technologii. Goście także niejednokrotnie właśnie w Strykowie umawiali się na indywidualnie spotkania i szkolenia już po zakończeniu Targów.

INSTALACYJNA POLSKA BYŁA U NAS

Przez dwa dni teren Targów gościł ok. 3 500 osób. Byli to zarówno przedstawiciele Hurtowni Grupy SBS, jak i instalatorzy czy projektanci. Docierali oni do nas z najdalszych zakamarków Polski w ramach organizowanej w Hurtowniach Grupy SBS akcji autokarowej. Dzięki temu sprawnie i bezpiecznie setki wykonawców mogło dotrzeć na Targi, jak i bezpiecznie z nich wrócić. Niezmiernie po raz kolejny cieszy nas także liczny udział uczniów szkół technicznych, którzy pojawili się na Targach. Bo kolejne pokolenie łaknie wiedzy, a i dostawcy przykładają coraz większą wagę do szkolenia młodych kadr.

Poza solidną dawką merytorycznych informacji, na każdego na stoiskach czekała także spora dawka rozrywki. Wystawcy organizowali swoje zawody i konkursy dla uczestników (można było np. powymieniać się podaniami z zawodnikami rugby!). Na terenie Targów rozstawione były nawet leżaki – słoneczna pogoda zwłaszcza pierwszego dnia imprezy sprzyjała wypoczynkowi w przerwach między wędrówkami po stoiskach. Nie zabrakło także strefy gastronomicznej, z której każdy mógł bezpłatnie skorzystać. Wszystko po to, by sił do pracy i rozmów było odpowiednio dużo.

CO MÓWIĄ O TARGACH GRUPY SBS?

O tym, jak istotne dla branży instalacyjnej są Targi Grupy SBS, najlepiej świadczą opinie uczestników, które zebraliśmy dla Was poniżej.

Damian Majer, dyrektor ds. sprzedaży krajowej Ferro

Jest to jedna z większych i ważniejszych imprez w kalendarzu branżowym. Biorąc pod uwagę naszą ofertę, bliski kontakt z instalatorami jest niezwykle dla nas istotny. Targi to jednak nie tylko okazja, by zaprezentować wspomnianą ofertę, ale też by zebrać informację zwrotną na temat zastosowania różnych produktów w instalacjach domowych. Jest to wyjątkowa okazja, by spotkać się z instalatorami, którzy tłumnie odwiedzają te Targi oraz z naszymi partnerami, udziałowcami Grupy SBS.

Arkadiusz Typiak, szef regionu małopolska w Grupie Armatura

Tutaj trzeba być zarówno ze względów wizerunkowych, jak też po to, by mieć okazję zapoznać klientów z tym, co mamy nowego. Tu przyjeżdża wielu klientów instalacyjnych. Jesteśmy firmą, która działa na wielu polach, a na Targach mamy okazję zaprezentować segment rozwiązań istotnych z punktu widzenia instalatora. W tym m.in. nowe zawory czy nowy oddolnie zasilany grzejnik, który dostarczamy w ramach marki Keller wyłącznie dla Grupy SBS.

Waldemar Wojtaszek, menadżer regionu łódzkiego w firmie KAN

Tak jak wszyscy, chcemy pozyskiwać nowych klientów, a to jest przede wszystkim impreza dla ludzi pracujących z Hurtowniami Grupy SBS. Udział w tych Targach jest więc okazją do poszerzenia zasięgu rynkowego i pozyskaniem nowych klientów, którzy np. dopiero niedawno zaczęli współpracę z Hurtowniami Grupy. W ofercie naszej firmy na przełomie roku pojawia się wiele nowości, więc to wiosenne spotkanie to doskonała okazja, by je komunikować. Pokazujemy, że z naszej strony instalatorzy zawsze mogą liczyć na wsparcie przy poznawaniu nowych produktów.

Andrzej Szewczuk, key account manager w Grupie Rovese

Staramy się uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach organizowanych przez Grupę SBS. Kluczowa jest dla nas współpraca z firmami instalacyjnymi, ponieważ nasz produkt do klienta końcowego bardzo często dociera właśnie poprzez decyzję tego specjalisty. Wydarzenie takie jak Targi Grupy SBS to miejsce, w którym możemy spotkać się z naszym prawie końcowym odbiorcą, tym, który ostatecznie z naszym produktem pracuje.

Tomasz Krawczyk, doradca techniczny Magnaplast

Wystawiamy się tu od lat i od lat z Grupą SBS pracujemy. Wielką wartością Targów jest przede wszystkim grono ludzi, którzy je odwiedzają. Skala odwiedzin i to, że są to naprawdę specjaliści z branży, wyróżnia te Targi na tle innych wydarzeń. Niejednokrotnie są to ludzie nam już znani, profesjonaliści, z którymi rozmawiamy bardziej koleżeństwo i merytorycznie niż handlowo.

Przemysław Gątnicki, zastępca dyrektora handlowego Deante

Wymiar handlowy, edukacyjny ale też wizerunkowych to aspekty, które decydują o tym, że trzeba na Targach Grupy SBS się pojawić. Tu się przyjeżdża z ofertą dla konkretnej grupy odbiorców. Dla nas jest to też szansa na przekazanie w ciągu zaledwie dwóch dni nowych informacji dla dużego grona instalatorów. To dobre miejsce, by zaznajomić instalatorów z nowościami – oni chętnie przychodzą by zobaczyć coś, czego jeszcze nie znają. Taka formuła Targów jest jak najbardziej trafiona.

Andrzej Zarębski, kierownik ds. produktu budownictwo mieszkaniowe Grundfos

Kontakt z tak szeroką i sprofilowaną grupą instalatorów, jaka trafia na te Targi, jest dla nas bardzo ważny. Z jednej strony możemy pokazać nowości i ułatwienia, które podnoszą komfort pracy, z drugiej – dostać informację zwrotną na temat tych rozwiązań, które już są w ofercie. Wydaje mi się, że tę imprezę wyróżnia to, że wielu instalatorów przyjeżdża ze swoimi opiekunami z Hurtowni, z tymi ludźmi którzy na co dzień z nimi współpracują. W związku z tym relacje na miejscu są bardzo bliskie i koleżeńskie. Dla nas to jest wielka szansa, by dowiedzieć się jak mamy pracować, by jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów.

Sebastian Woźniak, dyrektor działu techniki budowlanej w firmie Wilo

Firma Wilo od lat kładzie nacisk na bezpośredni kontakt z klientem. Co roku organizujemy szkolenia w kilkunastu miastach Polski, w których biorą udział tysiące instalatorów. Targi SBS to okazja do ponownego spotkania wielu z tych osób, wymiany doświadczeń, przedstawienia nowości w ofercie produktowej albo po prostu odświeżenia przyjaznych kontaktów. To, co wyróżnia tę imprezę, to tłum instalatorów! I to jest ich największa zaleta, przecież po to jest tutaj większość dostawców. Do tego cenna jest możliwość spotkania się z przedstawicielami Hurtowni z całej Polski w jednym miejscu.

PODZIĘKOWANIA

Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim – wystawcom oraz gościom targowym – za nadspodziewanie liczne przybycie na Targi Grupy SBS 2017. Do zobaczenia za rok w Poznaniu na Targach Instalacje, a za dwa lata ponownie w Strykowie!

Media branżowe
https://instalreporter.pl/
Magazyn Grupy SBS
https://www.ogrzewnictwo.pl/
Szukaj